Dlaczego sugerujemy używanie naturalnych świec?

Jak powstają świece zapachowe?

Chociaż wydają się bezpieczne, regularne świece zapachowe są ogromnym źródłem zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach i odkładają chemikalia, które są uważane za równie niebezpieczne jak bierne palenie. Parafina jest produktem ubocznym ropy naftowej i musi być odwodniona i chemicznie odbarwiona, zanim będzie można ją wprowadzić do wosku.

Większość świec składa się z wosku parafinowego, który podczas spalania wytwarza bardzo toksyczny benzen i toluen (oba są znanymi czynnikami rakotwórczymi). W rzeczywistości, toksyny uwalniane ze świeczek parafinowych są takie same jak toksyny występujące w oparach oleju napędowego.

Ponadto, wiele świec zapachowych ma również knoty zawierające metale ciężkie, takie jak ołów, a nawet kilka godzin ich zapalenia może tworzyć poziomy metali ciężkich unoszących się w powietrzu, które są znacznie wyższe niż dopuszczalne granice. W USA knoty świecy powinny być wykonane z bawełny lub papieru, ale badania wykazały, że aż 30% świec zawiera knoty metali ciężkich.

„Świeca z knotem ołowianym uwalnia pięciokrotną ilość ołowiu uznawanego za niebezpieczną dla dzieci i przekracza normy zanieczyszczeń EPA dla powietrza z zewnątrz, mówi CPSC, dlatego zakazały knotów ołowiu w 2003 roku. Ekspozycja na duże ilości ołowiu ma powiązano z zaburzeniami hormonalnymi, problemami behawioralnymi, trudnościami w uczeniu się i licznymi problemami zdrowotnymi. ”

INNE ARTYKUŁY